Реал Мадрид победи Майорка и затвърди позицията си на първо място в Испания

blank

Днес, 3 януари, се изигра мачът от 19-ия кръг на испанската Примера между Реал Мадрид и Майорка. Мачът се проведе на стадион „Сантяго Бернабеу“ в Мадрид. Мачът беше ръководен от съдийска бригада, начело с Алехандро Муниз Руис. Началният съдийски сигнал прозвуча в 20:15 ч. българско време. Мачът завърши при резултат 1:0 в полза на Мадрид.

Реал Мадрид се нуждаеше от удар с глава на Антонио Рюдигер в последните 15 минути при домакинството си на Майорка, за да си осигури трите точки в тази напрегната надпревара за титлата в ЛаЛига.

Лос Бланкос започнаха бавно мача и Майорка можеше много лесно да поведе в Мадрид, но в крайна сметка момчетата на Карло Анчелоти намериха изход. През първото полувреме Реал Мадрид не успя да се наложи над Майорка, а играчи като Винисиус младши и Родриго не успяха да окажат очакваното влияние върху играта.

Дори Джъд Белингам сякаш преминаваше през движенията и липсата на заплаха от страна на Реал Мадрид насърчи Майорка да излезе напред и да се опита да се възползва от създадената от Анчелоти възможност.

Шансове за Майорка

Малко преди почивката те едва не поведоха, след като Дани Родригес се освободи и пусна страхотен пас към задната греда, където Антонио Санчес се извиси, за да насочи топката към вратата.

Изглеждаше, че е вкарал, но топката се отби от долната страна на гредата и се озова на голлинията, след което Андрий Лунин я изчисти. В началото на второто полувреме Майорка отново удари гредата. Този път топката се отби на почти 25 метра и ниският удар на Саму Коста се отби от външната страна на гредата.

Реал Мадрид изглеждаше хаотично и имаше късмет, че не изоставаше на „Бернабеу“. Майорка показваше защо има добър буфер между себе си и зоната на изпадащите.

Реал Мадрид упражнява натиск

20 минути преди края Брахим Диас изглеждаше, че просто трябва да вкара Реал Мадрид, но вместо това сътвори пропуск, който ще го държи буден тази вечер. Ударът на Родриго беше париран и Диас имаше празната врата, в която да насочи, но някак си уцели гредата.

Натискът върху Майорка започна да се засилва и Белингъм помисли, че е спечелил дузпа за игра с ръка, след като кръстът му беше блокиран, но съдиите не се съгласиха. Натискът в крайна сметка даде резултат, тъй като малко повече от 10 минути преди края ъглов удар на Лука Модрич беше отлично засечен с глава от Антонио Рюдигер.

Победата означава, че Реал Мадрид има три точки преднина пред Жирона, който се изправя срещу Атлетико Мадрид по-късно в сряда вечер.

Към момента, след 19 изиграни мача в испанската Примера, Реал Мадрид е лидер с 48 точки. „Майорка“ се намира на 14-та позиция с 18 точки.