Челси загуби с 2:1 от Уулвс в осмата си загуба в Англия този сезон

blank

Вълците продължиха звездната си домакинска форма, за да преодолеят Челси в навечерието на Коледа с победа от 2:1 във Висшата лига в неделя, благодарение на ударите на Марио Лемина и Мат Дохърти през второто полувреме.

След безрезултатно първо полувреме Лемина засече с глава центриране от корнер на Пабло Сарабия шест минути след почивката, за да даде преднина на Уулвс, а Дохърти осигури победата с втори гол в добавеното време, докато Кристофър Нкунку вкара първия си гол за Челси.

Уулвс, които са непобедени у дома в лигата от септември, се изкачиха до 11-то място с 22 точки, като се изравниха с 10-тия Челси, но изостават от лондончани по голова разлика.

Челси вече загуби четири поредни гостувания, а тимът на Маурисио Почетино претърпя осмо поражение в лигата за сезона.

„Чувстваме се много разочаровани, защото заслужавахме много повече. Не сме достатъчно клинични. Създадохме шансове и владеехме топката“, заяви Почетино.

„Това е млад отбор и много играчи са за първи път във Висшата лига. Те трябва да се адаптират. Трябва да се поучим от тези мачове. Намираме се в позиция, в която Челси не трябва да бъде.“

Най-добрият шанс за Челси през първото полувреме се падна на Рахим Стърлинг, който открадна топката от последния Жоао Гомеш и спринтира в наказателното поле на „вълците“, като имаше да преодолява само стража Жозе Са.

Стърлинг тръгна да завършва сам, въпреки че вдясно от него имаше двама съотборници, включително Коул Палмър, които не бяха маркирани. Ударът беше блокиран от Са, което провали възможността за игра трима на един.

Челси плати за разточителството си шест минути след края на полувремето, когато Лемина бе оставен лошо маркиран и ударът му с глава след корнер на Пабло Сарабия влезе в мрежата.

„Невероятно е, подкрепата, която имаме тук, е фантастична. Надявам се да продължим да натискаме и да радваме феновете“, заяви Лемина пред Sky Sports.

Вълците удвоиха преднината си, когато Беноа Бадиашиле не успя да се справи с центриране на Уго Буено и непокритият Мат Дохърти насочи удара си покрай вратаря на Челси Джордже Петрович.

„Вторият гол беше много важен, защото в края те изпуснаха гол. През кариерата си имам умението да съм на точното място в точния момент и го вкарах“, каза Дохърти в интервюто си след мача.

„Атмосферата, която се създава на стадиона. Рекордът ни срещу отбори от първата шестица е добър. Побеждавали сме повечето от тях тук и навън. Справяме се наистина добре.“

Ударът с глава на Нкунку в добавеното време породи надежди за обрат, но Челси не успя да продължи и да намери изравнителен гол.