Лудогорец с осма титла на България на фона на скандали

Хегемонията на Лудогорец в българското първенство не бе прекъсната и този сезон, въпреки откровено казано слабите игри на разградчани в големи периоди от шампионата.

Играчите на Стойчо Стоев спечелиха безапелационно с 4:1 двубоя си срещу Черно море от последния рунд на Първа лига и така се поздравиха с осмата си поредна титла на страната. От момента, в който “Зелените“ се изкачиха във висшия ешалон на България, те не завършиха нито веднъж по-надолу от първата позиция.

Шампионите приключиха първенството с една точка аванс пред ЦСКА, но дори и да бяха с равни точки с “Армейците“ пак щяха да се окичат със златните медали.

“Орлите“ контролираха почти целия мач срещу Черно море и поведоха в резултата още в 10-ата минута. Капитанът на домакините Светослав Дяков бе този, който изведе Лудогорец напред. Гостите от Варна обаче сензационно върнаха едно попадение чрез Жоржиньо в 23-ата минута, но този щастлив за феновете на ЦСКА резултат се запази по-малко от 10 минути, защото Шверчок отбеляза за 2:1. Полският футболист отбеляза още две попадения през втората част, за да окомплектова своя хеттрик и да донесе титлата на своите съотборници.

Лудогорец обаче бяха значително улеснени и от състава, с който пристигнаха “Моряците“ в Разград. Шестима от най-добрите им футболисти бяха оставени във Варна, а след края на срещата стана ясно, че това е решение на ръководството и те не само не участваха в този мач, но и ще бъдат изхвърлени от отбора, като се предполага, че това е в следствие на проведен тест на детектор на лъжата относно честната им игра при загубата от ЦСКА с 3:1 по-рано през сезона.

Междувременно в София ЦСКА спечели с гол в 90-ата минута срещу Ботев Пловдив, но тези три точки се оказаха ненужни на “Армейците“ на фона на резултата в Разград.