УЕФА разследва Рамос за жълтия картон срещу Аякс

Капитанът на Реал Мадрид Серхио Рамос ще бъде разследван за направен от него коментар по повод жълтия картон, който той получи по време на двубоя с Аякс от турнира Шампионска лига, стана ясно от изявление на УЕФА.

Правейки своя юбилеен мач номер 600 за “Белия балет“ в изиграния в сряда мач, Рамос получи жълт картон в края на мача за нарушение срещу нападателя на Аякс Каспер Долберг.

“Кралския клуб“ водеше с 2:1 по това време и официалното предупреждение на защитника направи така, че да бъде наказан за втория мач на “Сантяго Бернабеу“.

Рамос първоначално призна, че умишлено си е изкарал картона, за да може да изтърпи наказанието си преди четвъртфиналите, в случай, че победителят в последните три турнира довърши работата си в Мадрид и елиминира Аякс.

Гледайки към резултата, ще излъжа, ако кажа, че не предизвиках картона“, заяви той пред репортери след мача.

Не става въпрос за подценяване на противника, нито пък мислим, че осминафиналите са приключили, но във футбола понякога трябва да се вземат трудни решения“.

След това обаче испанският национал се отказа от коментарите си в публикация в социалните мрежи:

Искам да стане ясно, че не съм предизвикал нарочто картона, както не го направих и срещу Рома в предишния ми мач от Шампионската лига“, написа капитанът на “Лос Бланкос“ в Twitter.

В изявление от днес, УЕФА потвърди, че коментарите на Рамос са обект на проверка.

Започнато е дисциплинарно разследване на база на член 31, параграф 3 от Дисциплинарните правила на УЕФА във връзка с изявленията на Серхио Рамос, играч на Реал Мадрид, за гореспоменатия мач“, се казва в изявлението на европейската централа.

“Информацията с отношение по този казус ще бъде налична своевременно“.

През декември 2017 г., десният бек на Реал Дани Карвахал получи наказание от два мача, след като бе преценено, че той съзнателно си е изкарал жълт картон.

Карвахал бе обвинен, че целенасочено е бавил времето в последната минута при победата на Реал с 6:0 срещу Апоел Никозия, за да бъде наказан за двубоя срещу Борусия Дортмунд, по времето на който мадридския колос вече си бе осигурил на сто процента излизането от групата.

Ако се прецени, че Рамос също си е изкарал нарочно картона с жълт цвят, той може да очаква подобно наказание като това на съотборника му в отбраната на “Белия балет“. В случай, че се стигне до такава развръзка, той ще пропусне както реванша срещу Аякс (който така или иначе ще пропусне), така и първия четвъртфинал при евентуално продължаване на Реал.