Манчестър Сити унижи безпомощен Челси и отново изпревари Ливърпул

Серхио Агуеро отбеляза исторически хеттрик за сензационната победа на Манчестър Сити с 6:0 над Челси, която помогна на “Гражданите“ да се настанят отново на върха в Премиършип.

Аржентинецът се представи блестящо и се присъедини към Алън Шиърър в групата на играчи с 11 хеттрика в английския елит със своите три гола за безмилостната победа в игралия се на една врата мач на “Етихад“.

По-голямата част от пораженията върху самочувствието на “Сините“ станаха факт през първите 25 минути, в които Агуеро вкара две от попаденията си между головете на Рахим Стърлинг и Илкай Гюндоган.

Тези два гола направиха Агуеро най-резултатният футболист в историята на Манчестър Сити що се отнася до головете за лигата, изпреварвайки 158-те гола на Ерик Бруук и Томи Джонсън, а по-късно увеличи актива си на 160, когато отново се разписа в началото на второто полувреме след изпълнение на дузпа.

Стърлинг заби последния шести пирон в лондонския ковчег, вкарвайки втория си гол десет минути преди края на мача.

Агуеро дори можеше да накаже още по-жестоко “Сините“, тъй като пропусна повече от стопроцентово положение в ранните етапи на мача, а след това уцели гредата след удар с глава. И без нови попадения от аржентинеца обаче следобеда бе достатъчно мрачен за тима на Челси, чийто мениджър се изстреля към тунелите веднага след последния съдийски сигнал.

Докато Сити отговориха по перфектен начин на победата на Ливърпул в събота, Челси изглеждаха много далеч от отбор в топ 4 на класирането, какъвто им се иска да бъдат. Загубата ги оставя под местата в Шампионска лига и напрежението върху мениджъра Маурицио Сари се увеличава още повече.

Това бе най-тежкото поражение на Челси след загубата от 1991 г. със 7:0 от Нотингам Форест.

Срещата започна по възможно най-лошия начин за тях, след като защитата им проспа един умно изпълнен свободен удар от Кевин Де Бройне, който намери Бернардо Силва и португалецът след това даде възможност за лесен гол на Стърлинг.

Агуеро трябваше да удвои почти моментално след това, но направи непростим пропуск от два метра. Пеп Гуардиола се свлече на колене от разочарование, но скоро след това аржентинеца се реваншира по изключителен начин с два гола, първият от които след яростен изстрел от над 20 метра, а при втория се възползва от подарък на Рос Баркли.

Челси нямаха време да осмислят случващото се, преди да падне и четвъртото попадение след ново лошо изчистване, този път от Антонио Рюдигер. Сити отстъпиха от педала на газта до почивката и дори Игуаин получи възможността да тества концентрацията на Едерсон с остро воле, но играта на домакините отново заработи на пълни обороти след почивката.

Агуеро бе на сантиметри от 15-ия си хеттрик за Сити във всички турнири, но ударът му с глава срещна гредата. Той обаче не трябваше да чака дълго, след като в 55-ата минута Аспиликуета събори Стърлинг в наказателното поле. Агуеро взе топката и отбеляза, след като Кепа Аризабалага се хвърли в грешната посока.

Привържениците на Сити се подиграваха на противника си със съвети да върнат Жозе Моуриньо. След такова унижение, може би няма да мине дълго време преди да започнат спекулациите за нов мениджър на “Стамфорд Бридж“.