blank blank blank

Катар спечели историческа Купа на Азия

[corner-ad id=”1″]Катар спечели Купата на Азия за първи път в своята история, след като победи Япония с 3:1 на финала днес.

Тимът на Феликс Санчез премина през груповата фаза и фазата на елиминациите с перфектни резултати и не допусна нито един гол до второто полувреме на финала, за да подпечата първия голям трофей на тази страна със сериозни финансови възможности, но без големи футболни традиции.

Домакините на предстоящото световно първенство през 2022 г. бяха водени от 22-годишния нападател Алмос Али, който счупи рекорда на първенството за най-много голове и отбеляза откриващото попадение срещу Япония.

Към началото на решителния мач, новоизгряващата звезда отбеляза осем гола, с което се изравни с иранеца Али Даеи от 1996 г., но деветото му попадение го направи едноличен рекордьор в историята на турнира.

За отбелязването на това попадение му трябваха само 12 минути на стадиона в Абу Даби. Али показа страхотна техника при гола, а 15 минути по-късно имахме още един зашеметяващ гол за катарския отбор, този път отбелязан от Абделазиз Хатим, но Япония намали дефицита в 69-ата минута чрез Такуми Минамино.

Катарците обаче получиха възможност да затворят мача, когато реферът наказа игра с ръка на Мая Ошида в наказателното поле след консултация с ВАР. Акрам Хасан се нагърби с отговорността и с хладен ум реализира и сложи точка на спора.

Те завършиха кампанията със седем безответни победи, отбелязвайки 19 гола. Алмас стана звездата на турнира с безпрецедентната си голова серия и няколко запомнящи се мача като този срещу Северна Корея, в който имаше четири гола до името си. Той вкара и два на Саудитска Арабия.

Младият нападател е прекарал юношеските си години в Белгия, преди да премине през отбори от Австрия и Испания, а сега се състезава за отбор от своята родина.

След впечатляващата победа над “Самураите“, отборът на Феликс Санчез ще се надява да запази този импулс и за участието си в тазгодишния турнир за Копа Америка. Разбира се, в малко по-дългосрочен план се гледа смело и към планетарния шампионат след малко по-малко от четири години