blank blank blank

Провал за Рома и Ювентус за Купата на Италия

[corner-ad id=”1″]Рома и Ювентус, двата фаворита в днешните мачове от Купата на Италия, се сгромолясаха в двубоите си срещу Фиорентина и Аталанта.

Първо Рома игра срещу Фиорентина от 19:15 ч. на “Артемио Франки“ и претърпя истинско унижение от “Виолетовите“. Домакините смазаха гостуващите “Вълци“ и загубата със 7:1 остава едно от най-черните петна за гостите в италианския футбол. Резултатът бе и до голяма степен оправдан с оглед на доминацията на Фиорентина в почти целия мач.

Федерико Киеза наниза три гола за отбора-победител, а още две добави Джовани Симеоне. С по един гол пък се отчетоха Марко Бенаси и Луис Муриел. Единственото попадение за гостите отбеляза Александър Коларов, който върна “Римските вълци“ в играта при резултат 2:0 за домакините, но след това домакините продължиха да създават чисти положения за разлика от гостите и в крайна сметка този гол на сръбския национал се оказа напълно безполезен.

Интригата бе на 100% убита в 73-ата минута, когато влезлият на полувремето Един Джеко бе изгонен от главния съдия с директен червен картон за реплика, а на видео повторенията след мача се видя, че босненецът вероятно е и наплюл рефера.

Така Фиорентина продължават към полуфиналите, където компания ще им прави отборът на Аталанта,

“Бергамаските“ също направиха впечатляващ мач и то срещу шампиона и непобедения в Италия през сезона Ювентус. Още по-впечатляващото е, че домакините прекъснаха продължаващо четири години господство на “Старата госпожа“ в турнира за купата.

С 3:0 Аталанта победи “Бианконерите“. Триумфът за домакините също бе на 100% заслужен, защото и те надиграха по-именития си съперник, а гостите играха на необичайно ниско ниво според собствените си стандарти. Тимоти Кастан отбеляза първото попадение в 37-ата минута, последвано от гол на Дуван Запата след още две минути игра. Запата продължи убийствената си голова серия в Италия с трети гол, който оформи крайния резултат.

Ювентус загуби в Бергамо за първи път от 2002 г. Торинци загубиха и капитана си Джорджо Киелени, който излезе контузен още през първата част.