blank blank blank

ФА Къп обзор

Лесни победи за грандовете; провал за Кардиф Сити

Големите грандове в английския футбол нямаха сериозни затруднения за спечелването на съботните мачове от турнира за ФА Къп.

Челси и Манчестър Юнайтед, миналогодишните финалисти, осигуриха мястото си в четвъртия кръг на турнира след победи с по 2:0 срещу представители на Чемпиъншип.

Алваро Мората вкара и двата гола за успеха на “Сините“ срещу Нотингам Форест на “Стамфорд Бридж“, докато Хуан Мата и Ромелу Лукаки записаха имената си сред голмайсторите при победата срещу Рединг на “Олд Трафорд“.

Мората, който започна мача със само пет гола за целия сезон, даде аванс на Челси четири минути след началото на второто полувреме и удвои аванса 10 минути по-късно.

Юнайтед направи пета победа от пет мача, след като зад отбора застана Оле Гунар Солскяер, благодарение на два гола в първата част – Мата се разписа от дузпа в 22-ата минута, а Лукаки удвои дълбоко в добавеното време преди почивката.

Арсенал също подпечата участието си на следващия етап, след като се изправи срещу отбора от Лига 1 Блекпул. “Артилеристите“ изградиха солидна преднина от два гола през първото полувреме, която бе увеличена на три гола в късните минути от Алекс Айоби.

Голямата изненада дойде на стадион “Прийстфийлд“, където отборът от Висшата лига Кардиф гостува на третодивизионния Джилингам, но сензационно не успя да го преодолее.

Играещият в Лига 1 отбор спечели на собствен терен с 1:0, въпреки че гостуващият уелски тим бе далеч по-дейният отбор на терена през цялото течение на срещата, но така и не съумяха да намерят правилния път към съперниковата врата. По-скромният им съперник пък успя да се възползва по най-добрия начин от едно от единиците им голови положения в срещата, постигайки един от най-големите успехи в скорошната си история.

Единственото попадение прониза мрежата зад вратаря на Суонзи Алекс Смитийс в 81-ата минута на срещата, когато Елиът Лист отбеляза от чисто положение след асистенция от Брадли Гармстън. До края на мача действието се развиваше изцяло пред домакинската врата, но това не доведе до промяна на резултата.

Всъщност, Кардиф не е първият отпаднал отбор от елита. Борнемут също бяха отстранени днес от надпреварата, но тяхното оправдание е, че поне играха срещу друг отбор от Премиър лийг.