Тотнъм най-после спечели в ШЛ на “Уембли”

Отборът на Тотнъм надигра Борусия Дортмунд с 3:1 на старта на Шампионска лига тази вечер. “Шпорите” изиграха силен мач, а Хари Кейн вкара две попадения и бе в основата на успеха на своя тим. Така след разочароващите резултати в турнира на собствен терен през миналия сезон, сега лондончани започват много добре кампанията.

В 4-ата минута Хюн-Мин Сон даде аванс на домакините, след като получи много добро подаване от Хари Кейн. Гостите от Дортмунд обаче реагираха много бързо чрез новото си попълнение Андрий Ярмоленко. Украинският национал вкара впечатляващ гол във вратата на Уго Лорис за 1:1.

Тотнъм отново поведе в резултата няколко минути по-късно чрез своя таран Хари Кейн! Английският национал напредна в половината на съперника и с мощен удар не остави шансове на Бюрки – 2:1. В оставащите минути на първата част гостите се опитаха да възстановят равенството но Пулишич и Обамеянг не успяха да се разпишат.

Дортмунд започна по-силно второто полувреме и в 58-ата минута Обамеянг се разписа, но попадението бе отменено заради засада. Трябва да кажем обаче че засада нямаше и съдиите допуснаха сериозна грешка, която повлия на крайния резултат. В ответната атака домакините вкараха трети гол и решиха всичко в този интересен мач. Кейн получи чудесно подаване отляво в наказателното поле, а таранът по земя майсторски насочи топката много добре за крайното 3:1!

В продължението на срещата доста пресилен червен картон получи белгийският бранител на домакините Ян Вертонген, който автоматично пропуска следващия мач на Тотнъм в Шампионска лига.

Може да прогнозирате и да залагате на избрани от вас букмейкъри.