Уест Хям дочака първа победа във Висшата лига

Отборът на Уест Хям сложи край на черната серия във Висшата лига, след като в последен мач от 4-ия кръг надви новака Хъдърсфийлд с 2:0 на “Лондон Стейдиъм”. “Чуковете” стартираха ужасно новия сезон с три поредни загуби, но най-после успяха да запишат първи три точки.

Това бе първо домакинство за Уест Хям през новия сезон, а техния наставник Славен Билич посрещна 49-ия си рожден ден по най-добрия начин. “Чуковете” доминираха изцяло срещу тима на Хъдърсфийлд и заслужено грабнаха трите точки. На полувремето резултатът бе равен, но Славен Билич направи някои промени през второто полувреме, които се оказаха решаващи.

Домакините поведоха в резултата в 72-рата минута с попадение на Педро Обианг, който се разписа с удар от далечна дистанция. След още пет минути игра лондончани вкараха втори гол, след като резервата Андре Аю отбеляза за 2:0.

В оставащите минути на срещата гостите от Хъдърсфийлд можеха да стигнат до почетно попадение, но удар на Том Инс попадна в греда гредата. Хъдърсфийлд регистрира първата си загуба за сезона, след като преди това имаше две победи и едно равенство. Гостите обаче не може да съжаляват, тъй като не демонстрираха добра игра и бяха далеч от нивото на “чуковете” тази вечер.
След успеха си Уест Хам изплува от дъното и е на 18-о място с 3 точки, а “териерите” заемат шеста позиция със седем пункта.

Може да прогнозирате и да залагате на избрани от вас букмейкъри.