Вратарска грешка провали Левски срещу Ботев, първа загуба за Делио Роси начело на “сините”

Ботев Пловдив победи Левски с 2:1 в мач от 8-ия кръг на Първа лига. “Канарчетата” направиха пълен обрат, след като изоставаха в резултата на полувремето. С основна вина за поражението на Левски е вратарят Александър Любенов, който допусна глупава грешка за изравнителното попадение.

Победата за Ботев бе първа на собствен терен в първенството. Левски пък записа първото си поражение под ръководството на Делио Роси, след като до момента тимът имаше три победи и едно равенство като не бе допуснал нито един гол.

Резултатът бе открит от Давид Яблонски в 26-ата минута, след като защитникът бе на точното място в наказателното поле и се разписа след асистенция на Обертан. Левски можеше да удвои аванса си до почивката, но пропусна две добри ситуации за гол и в крайна сметка допусна пълен обрат след почивката.

След спокойно начало на полувремето, по нищо не изглеждаше, че Ботев може да изравни. Левски контролираше мача, но в 64-ата минута Тодор Неделев стреля по земя от 25 метра и топката мина между краката на вратаря Любенов за 1:1. В 77-ата минута домакините направиха много добра атака, а Фернандо Виана комбинира с Лъчезар Балтанов в наказателното поле и юношата на “сините” наказа родния си клуб за 2:1 като хвърли в еуфория зрителите по трибуните.

С това поражение отборът на Левски остана на 3-то място с актив от 14 точки на, с пет по-малко от ЦСКА-София и на четири от лидера Лудогорец. Ботев пък се изкачи на десето място с актив от осем точки и вече е на пет пункта от Топ 6.

Може да прогнозирате и да залагате на избрани от вас букмейкъри.