Манчестър Сити съсипа Ливърпул с пет гола

Отборът на Манчестър Сити записа внушителна победа с 5:0 над Ливърпул в дербито на 4-ия кръг на Висшата лига. Това бе трети успех за тима на Пеп Гуардиола от началото на сезона като те имат и едно равенство, което рергистрираха в предишното си домакинство срещу Евъртън.

Пеп Гуардиола започна мача със схема 3-5-2, докато Юрген Клоп предложи формация 4-3-3. Манчестър Сити стартира силно срещата и приложи домакински натиск, но след двадесет минути игра резултатът бе равен. “Гражданите” откриха в 24-ата минута, след като Серхио Агуеро се разписа след чудесна асистенция на Де Бройне. Малко по-късно Мохамед Салах пропусна добра възможност да изравни, но вратарят Едерсон спаси неговия удар.

В 37-ата минута Садио Мане от състава на гостите бе изгонен за опасна игра срещу стража на съперника като вдигна високо крак и удари с бутоните Едерсон. Бразилецът бе заменен принудително и в игра се появи Клаудио Браво. Последва 8-минутно продължение на първата част, в което Сити отбеляза втори гол. Кевин де Бройне центрира остро и Габриел Жезус засече с глава за 2:0.

Бразилският нападател се разписа за втори път осем минути след подновяването на играта като този път получи подаване от Серхио Агуеро. В 57-ата минута Жезус излезе от игра, а на негово място се появи Лерой Сане. Немският национал се разписа за 4:0 в 77-ата минута след като засече с крак от близко подаване на свой съотборник. До края на срещата Манчестър Сити имаше още възможности за гол и при една от тях Сане вкара втория си гол с шут от 22-23 метра, който не остави шансове на Симон Миньоле.

Така Манчестър Сити събра актив от десет точки и излезе временно на върха в класирането. Ливърпул пък остана със седем точки на третата позиция.

Може да прогнозирате и да залагате на избрани от вас букмейкъри.