Берое не остави шансове на Черно море за първа победа у дома

Тимът на Берое записа първа победа на собствен терен в Първа професионална лига, след като надигра Черно море с 2:0 в първи мач от осмия кръг на първенството. Старозагорци доминираха напълно над съперника през всичките 90 минути и дори можеше да спечелят с по-голям резултат. Попаденията за победата на Берое реализираха Педро Еуженио и Мартин Камбуров, който вкара първия си гол със “зелената” фланелка.

Берое започна силно двубоя и откри резултата още в третата минута чрез Еуженио. Нападателят получи подаване от Карлос Охене и прониза стража на Черно море за 1:0.В средата на първата част Берое пропусна да удвои аванса си, след като Мартин Камбуров стреля в аут на празна врата от десетина метра, слде като преди това се справи с вратаря на съперника. Все пак Камбуров дочака първия си гол за Берое като се разписа в края на полувремето след асистенция на Мартин Райнов.

Берое продължи да владее инициативата и след почивката. Драгош Фиртулеско стреля опасно, но Боровик изби в корнер. След това и удар на Охене бе спасен от вратаря на “моряците”.В 61-вата минута Черно море можеше да се върне в мача, но Сукуп стреля слабо като и не бе на най-добрата позиция. Малко по-късно Георги Илиев пробва шут от дистанция, но стреля над вратата.

В края на мача Берое пропусна още възможности за гол чрез резервите Антон Карачанаков, Борислав Цонев и Серджиу Негруц. Най-фрапантен бе пропуска на последния, който от 15 метра не успя да преодолее вратаря на гостите.

Може да прогнозирате и да залагате на избрани от вас букмейкъри.