България U21 стъпи накриво още на старта на квалификациите за Евро 2019

Националният отбор на България до 21 години загуби от Люксембург с 0:1 на “Трейс Арена” в Стара Загора в първи мач за нашите от новия квалификационен цикъл за Евро 2019. За гостите пък това бе трета среща като те до момента имаха две загуби. България е в девета група с отборите на Казахстан, Словения, Франция, Черна гора и Люксембург. Първият в групата се класира директно за Евро 2019, а вторият ще играе бараж.

В мача срещу Люксембург, възпитаниците на Антони Здравков не демонстрираха почти нищо креативно, въпреки че в отбора на пръв поглед има добри футболисти като Стефан Велков, Серкан Юсеин, Тонислав Йорданов и Илия Димитров. През първото полувреме гол не падна като двата отбора изпълниха доста ъглови удари, но след тях не последва нищо интересно.

Второто полувреме не се различаваше по-нищо от първото като дори играта бе на по-бавни обороти. Минута преди края на редовното време Тинали от състава на гостите нанесе далечен удар, като се получи рикошет и топката стана неспасяема за вратаря Християн Василев. Така Люксембург записа първи успех в групата в третия си мач, докато България стартира надпреварата със загуба.

На шести октомври е следващия мач на младежкия национален отбор, когато приемаме Казахстан, а през ноември гостуваме на Франция и сме домакини на Черна гора.

Може да прогнозирате и да залагате на избрани от вас букмейкъри.