Чехия не успя да спре Германия, Бундестимът е 7 от 7

Германия регистрира седма поредна победа в световните квалификации, след като надигра Чехия с 2:1 в Прага. Така Бундестимът почти сигурно няма да бъде изместен от първата позиция и ще се класира на Мондиал 2018 директно.

Възпитаниците на Йоахим Льов не изиграха много силен мач, но въпреки това се поздравиха с победата. Те събраха 21 точки и изглеждат недостижими за съперниците си като на практика може да се класират на Мондиала при успех у дома над Норвегия след няколко дни.

Нападателят на РБ Лайпциг Тимо Вернер даде аванс на Германия още в 4-ата минута след много добра атака на гостите. В средата на полувремето Ян Борил от състава на Чехия пробва рефлекса на Марк-Андре тер Стеген, но стражът на Барселона се намеси добре.

Чехия изигра силно второ полувреме и още в 50-ата минута можеше да изравни, но удар на Томаш Сучек бе спасен от Тер Стеген. Германците пък сякаш се бяха задоволили с този си аванс и играеха на бавни обороти. В 78-ата минута те бяха наказани, след като Владимир Дарида изстреля истински снаряд от 25 метра и не остави шансове на Тер Стеген.

Германия обаче вдигна оборотите и натисна съперника. Две минути преди края на редовното време Тони Кроос подаде в наказателното поле и бранителят на Байерн Мат Хумелс се разписа с глава за крайното 2:1.

След поражението Чехия остана на трето място с актив от девет точки, със седем по-малко от втория Северна Ирландия и шансовете на чехите за класиране на Мондиал 2018 изглеждат нищожни.

Може да прогнозирате и да залагате на избрани от вас букмейкъри.