Велика България постави Швеция на колене в София

България записа четвърта победа в квалификациите за Мондиал 2018, след като надигра Швеция с 3:2 на стадион “Васил Левски”. Нашият тим бе в много лоша серия срещу този съперник като нямаше победа над 50 години. България дори не бе вкарвала гол на шведите от 8 септември 1993 година.

Резултатът бе открит от Станислав Манолев в 12-ата минута, който засече с глава много добро центриране на Ивелин Попов. В 16-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение на Георги Костадинов. Стражът на България Пламен Илиев обаче отрази удара на Форсберг от бялата точка и запази аванса на нашия тим. В 29-ата минута обаче шведите изравниха, след като Лустиг се разписа с глава.

“Трикоьлорите” поведоха за втори път в 33-ата минута, когато Георги Костадинов вкара с глава след центриране на Манолев от фаул. В края на полувремето обаче Швеция ни наказа чрез Берг и така на почивката резултатът бе 2:2.

Втората част започна с натиск на Швеция, но Пламен Илиев бе страхотен под рамките на вратата. Той отрази няколко добри удари на съперника. Така се стигна до 80-ата минута, когато Ивайло Чочев прониза вратата на Швеция за трети път и отново даде аванс на България.

Успехът изкачи нашия тим на трето място в група “А”, след като изпреварихме Холандия, които останаха с 10 точки. Франция е лидер в групата с актив от 16 точки, на второ място е Швеция с 12 пункта, след което е и България с 12 точки.

В следващия мач България гостува на Холандия на 3 септември и при добър резултат наистина може да мечтае за класиране на Мондиал 2018.

Може да прогнозирате и да залагате на избрани от вас букмейкъри.