Григор Димитров отнесе Шафранек на старта на US Open

Григор Димитров записа нова победа през месец август, след като стартира Откритото първенство на САЩ с чиста победа 3:0 сета над Вацлав Шафранек от Чехия. Българинът се наложи с 6-1 6-4 6-2 в отделните части за час и 51 минути игра на третия по големина корт в Ню Йорк.

Димитров демонстрира надмощието си още от началото на мача, а и нямаше как да бъде друго яче, след като съперникът му за първи път се класира за основна схема на ATP турнир. Гришо проби за 3:1 и затвърди аванса си, след което направи нов пробив за 5:1 и не даде друг гейм на Щарфанек до края на първия сет.

Григор бе много добър на сервис и продължи да играе стабилно във втория сет. Той направи първия пробив при резултат 1:1 и бързо поведе с 3:1 гейма. Димитров контролираше играта, но миг на невнимание можеше да му коства пробив при 4:3 в негова полза, но Щарфанек не успя да използва шанса си и Гришо поведе с 5:3, а в крайна сметка спечели втория сет с 6:4 като тази част бе и най-оспорвана.

Третият сет започна оспорвано като двамата предложиха истинска битка за първия гейм, в който се разиграха 20 точки, но чехът удържа подаването си. Във втория си сервис гейм за сета обаче Щарфанек нямаше сили да се противопостави на Григор и нашият тенисист проби за 2:1, след което затвърди пробива на 0. Двубоят вече се доиграваше, а Гришо направи и още един пробив в края на сета, с което спечели частта с 6:2 и се класира за втория кръг, където ще чака победителя от двубоя между Аляж Бедене и Андрей Рубльов.

Може да прогнозирате и да залагате на избрани от вас букмейкъри.