Ливърпул разкъса Арсенал на “Анфийлд”

Отборът на Ливърпул изигра най-силния си мач от началото на сезона и победи Арсенал с 4:0 на “Афнийлд” в мач от третия кръг на Висшата лига. Мърсисайдци вкараха по две попадения през двете полувремена и не оставиха никакви шансове на Арсен Венгер и компания. С този си успех Ливърпул се изкачи на второ място във временното класиране с актив от седем точки, докато Арсенал е на незавидната 16-та позиция с три пункта.

Юрген Клоп започна срещата с всичко най-добро, въпреки че преди няколко дни тимът посрещна Хофенхайм в среща реванш от Шампионска лига. Домакините приложиха силен натиск и в 16-ата минута Роберто Фирмино откри резултата след асистенция на Джо Гомес. Пет минути преди почивката Садио Мане получи подаване на фланга, навлезе в наказателното поле, за да финтира футболист на съперник и с мощен удар не остави шансове на Петър Чех за 2:0.

Ливърпул продължи да се забавлява и след почивката. В 57-ата минута Мохамед Салах отбеляза за първи път на Анфийлд във Висшата лига за 3:0. Нещата за тима на Арсенал станаха още по-лоши в 77-ата минута, когато резервата Даниел Стъридж се разписа за 4:0 само три минути след появата си на терена.

В играта на Арсенал нищо не се получаваше, въпреки че Алексис Санчес започна като титуляр за първи път през сезона, “Артилеристите” бяха много изнервени и получиха четири жълти картона, а това бе второ поредно поражение за тях в “Премиършип” след загубата от Стоук Сити с 0:1 миналия уикенд.

Може да прогнозирате и да залагате на избрани от вас букмейкъри.