Брилянтна нощ на “Анфийлд”, Ливърпул е в Шампионска лига

За десети път в своята история Ливърпул ще играе в груповата фаза на Шампионска лига. Воденият от Юрген Клоп тим победи Хофенхайм с 4:2 в реванша от плейофите и след успеха с 2:1 в първата среща с общ резултат 6;3 се класира за груповата фаза.

Ливърпул се завръща в надпреварата, след като не бе част от груповата фаза на турнира през миналия сезон. Мърсисайдци изиграха силен мач на “Анфийлд” тази вечер и много бързо поведоха с 3:0. Емре Джан откри резултата в 10-ата минута, а Мохамед Салах направи 2:0 осем минути по-късно. В 21-вата минута Джан вкара с глава за 3:0 и предреши крайния изход на сблъсъка.

Юлиан Нагелсман рискува всичко и пусна в игра нападателя Марк Ут за сметка на бранител. Ут намали резултата в 28-ата минута, но след почивката всичко приключи след четвъртото попадение на Фирмино за 4:1. Крайният резултат оформи Сандро Вагнер с попадение в 79-ата минута.

На жребия за групите на Шампионска лига тимът на Ливърпул ще бъде поставен в трета урна, което означава трудна група за “червените” и те ще трябва да покажат много силна игра, за да се класират на 1/8-финалите.

В другите мачове от тази вечер ЦСКА Москва записа втора победа над Йънг Бойс с 2:0, а Спортинг Лисабон разби ФКСБ като гост с 5:1 и след 0:0 в първия мач се класира в групите. Копенхаген победи Карабах с 2:1 у дома, но отпада след поражението с 0:1 в първата среща, а Славия Прага и АПОЕл не се победиха след равенство 0:0 като кипърският тим е този, който ще играе в групите.

Може да прогнозирате и да залагате на избрани от вас букмейкъри.