Севиля отново в групите на ШЛ след драма с Истанбул ББ

Испанският Севиля се класира за трета поредна година в груповата фаза на Шампионска лгиа. Андалугийсци елиминираха турския Истанбул Башакшехир след равенство 2:2 в реванша и успех с 2:1 като гости в първия двубой.

Севиля трябваше да се защитава в последните минути на “Рамон Санчес Писхуан”, след като турският тим вложи всички усилия в атака, за да търси трети гол, който да ги прати в груповата фаза. В 90-ата минута Емре стреля от пряк свободен удар и само гредата спаси домакините от истински кошмар.

Иначе Севиля допусна ранно попадение, след като Жуниор Кайсара центрира в наказателното поле и Елжеро Елиа откри резултата в 12-ата минута. До почивката попадение на падна и гостите от Истанбул се прибраха с аванс на полувремето.

Севиля направи пълен обрат през втората част. В 52-рата минута Серхио Ескудеро изравни резултата, а в 75-ата минута Бен Йедер даде аванс на андалусийци след асистенция на резервата Нолито. Осем минути по-късно обаче Един Висча възстанови равенството и направи последните минути много интригуващи. Севиля се защитаваше панически до края на срещата, а гостите изпуснаха златен шанс да се класират за първи път в своята история в групите на Шампионска лига.

Така Севиля ще бъде четвъртият испански отбор в груповата фаза тази година, след като Реал Мадрид, Барселона и Атлетико Мадрид си осигуриха директно класиране.

Може да прогнозирате и да залагате на избрани от вас букмейкъри.