Берое записа втора поредна победа в София, би минимално Септември

Отборът на Берое Стара Загора постигна втора победа от началото на сезона, след като надигра новака Септември София с 1:0 като гост. Единственото попадение в мача реализира бранителя Матеус Леони. Това бе втори пореден успех за заралии в София, след като при последното си гостуване надиграха Славия с 4:1.

Двубоят започна равностойно като положенията пред двете врати липсваха. В средата на първото полувреме Педро Еуженио пропусна добър шанс за гостите. Септември отговори чрез добра атака, но ударът на Владислав Романов бе неточен. Така се стигна до продължението на срещата, когато Матеус Леони се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Септември и се разписа от близо за 0:1. Това бе първото попадение за бразилеца с екипа на Берое, след като бе привлечен през лятото.

Септември опита да изравни резултата през второто полувреме и започна силно, но Мартин Тошев и Борис Галчев стреляха неточно. В 76-ата минута Мартин Камбуров си спечели дузпа, но опитният нападател пропусна от бялата точка след намеса на вратаря Янко Георгиев. До края на срещата второ попадение така и не падна и Берое отпътува към Стара Загора с трите точки.

След втория си успех за сезона тимът на Берое събра десет точки и заема пето място, докато Септември остана с три точки и се намира в дъното на таблицата.

Може да прогнозирате и да залагате на избрани от вас букмейкъри.