Челси записа първа победа във Висшата лига, спечели дербито с Тотнъм

Отборът на Челси надигра Тотнъм с 2:1 като гост на “Уембли” в мач от втория кръг на Висшата лига. Това бе първи успех за тима на Антонио Конте, който в първия кръг загуби у дома от Бърнли с 2:3.

Маркос Алонсо бе големият герой за Челси, след като реализира и двете попадения в срещата. Испанският национал се разписа в 24-ата и 88-ата минути, за ад донесе успеха на “сините”.

Челси откри резултата в 24-ата минута, когато Алонсо изпълни по чудесен начин пряк свободен удар. Тимът на Тотнъм доминираше след гола, но удар на Хари Кейн срещна гредата. През второто полувреме домакините продължиха да нападат, но гол така и не падаше. Така се стигна до 82-рата минута, когато резервата Мичи Батшуай си отбеляза автогол и “шпорите” изравниха.

Две минути преди края на редовното време Челси отне топката в центъра на терена и тя стигна до Маркос Алонсо, който с безпощаден удар не остави шансове на Уго Льорис и отбеляза за крайния резултат 1:2.

Може да прогнозирате и да залагате на избрани от вас букмейкъри.