Манчестър Юнайтед продължава да громи във Висшата лига

Началото на сезон 2016/17 за Манчестър Юнайтед е наистина впечатляващо. След успеха с 4:0 над Уест Хям в първия кръг, “червените дяволи” разбиха и Суонзи Сити с 4:0 като гост в среща от втория кръг.

Тимът на Жозе Моуриньо поведе в 45-ата минута с гол на бранителя Ерик Баи след разбъркване от корнер, в след 80-ата минута “червените дяволи” вкараха още три гола. Срещата започна с опасност пред вратата на гостите, но фалцово центриране на Джордан Аю се отби в напречната греда. Манчестър Юнайтед отговори с удар на Пол Погба с глава, но той срещна гредата.

Така се стигна до последната минута на първата част, когато Дейли Блинд центрира от корнер и Погба стреля с глава като топката срещна напречната греда, след което Ерик Баи бе най-съобразителен и откри резултата. След почивката двубоят бе равностоен, а гениалните смени на Моуриньо дадоха резултат.

В 80-ата минута Мхитарян изведе хитро Лукаку и нападателят вкара за 0:2. Две минути по-късно отново Мхитарян се отчете с асистенция като този път голмайстор бе Погба. В 84-ата минута резервата Антони Марсиал се разписа за крайното 4:0 и се разписа във втори пореден мач. Всъщност голмайсторите от миналия двубой срещу Уест Хям отново се разписаха.

Почти сигурно и след този кръг “червените дяволи” ще останат начело в класирането, тъй като надали някой отбор ще подобри головата им разлика. В следващия кръг Манчестър Юнайтед е домакин на Лестър, а Суонзи гостува на Кристъл Палас.

Може да прогнозирате и да залагате на избрани от вас букмейкъри.