Локомотив Пловдив записа втора победа в Първа лига

Отборът на Локомотив Пловдив надигра Витоша Бистрица с резултат 3:1 в последния мач от петия кръг на Първа професионална лига. Това бе втора победа за “черно-белите” от началото на сезона, след като те спечелиха на старта с 2:1 срещу Етър като гости, след което направиха равенства с Лудогорец и Левски, а в миналия кръг загубиха от ЦСКА-София.

Попаденията на стадион “Локомотив” започнаха да валят рано-рано. Още в 4-ата минута Дино Мартинович даде аванс на домакините, но пет минути по-късно Стефан Христов изравни. Седем минути преди почивката Умарбаев отново даде аванс на домакините след асистенция на Димо Бакалов.

Второто полувреме започна равностойно и положенията пред вратите на Илко Пиргов и Михаил Иванов липсваха. В 67-ата минута Локомотив организира добра атака и Дани Кики вкара за 3:1.

Успехът изкачи Локомотив на 4-то място във временното класиране с актив от осем точки като те изостават с три от лидера Черно море. Витоша пък остана на последна позиция със само една точка и ще продължи да чака за първата си победа в елита.

Може да прогнозирате и да залагате на избрани от вас букмейкъри.