Берое и Ботев с равенство в “Битката за Тракия”

Ботев Пловдив отново се оказа непреодолим съперник за Берое Стара Загора. “Канарчетата” си тръгнаха с точка от Стара Загора в мач от петия кръг след равенство 1:1. Така след като Ботев отстрани Берое в края на миналия сезон в баражите за Лига Европа, сега не им позволи да запишат първа победа на собствен терен.

За Берое това бе трето поредно равенство у дома, след като преди това направи ремита с Верея и Пирин. Те обаче все още нямат загуба, след като в останалите две срещи записаха победа над Славия с 4:1 и равенство с Дунав.

Берое поведе в резултата, след като Педро Еуженио откри в 16-ата минута след много добра атака на “заралии”. До почивката Берое пропусна да удвои преднината си. Заралии започнаха силно и второто полувреме, но Драгош Фиртулеску нямаше късмет пред гола. Берое продължи да създава положения, но така и не успяваше да отбележи втори гол. В 57-ата минута домакините подариха гол на съперника, след като Георги Динков не изнесе по най-добрия начин топката и тя попадна в Тодор Неделев, който бе безкомпромисен и се разписа в пореден мач за “жълто-черните”.

След изравнителното попадение на Ботев и двата отбора имаха шансове за победата, но нов гол не падна. В 60-ата минута дебют за заралии направи Мартин камбуров, но той не успя да помогне на новия си отбор да стигне до победата.

След този мач Берое събра актив от седем точки, докато Ботев има четири точки. В следващия кръг Берое гостува на Септември в София.

Може да прогнозирате и да залагате на избрани от вас букмейкъри.