Агуеро вдъхнови Манчестър Сити за успех срещу Брайтън

Манчестър Сити започна новия сезон във Висшата лига с успех с 2:0 като гост на новака Брайтън. Аржентиският нападател Серхио Агуеро поведе тима към победата, след като откри резултата в 70-ата минута, а пет минути по-късно Люис Дънк си вкара автогол. Пеп Гуардиола може да си отдъхне, тъй като до голяма степен издънка на старта срещу новак не влизаше в плановете на испанския специалист.

Официален дебют за Манчестър Сити направиха вратарят Едерсон, защитниците Данило и Кайл Уокър и халфът Бернардо Силва. Последният се появи като резерва в 83-ата минута и ще чака своя шанс в следващите мачове.

След нулево първо полувреме, което бе белязано от страхотни намеси на вратаря на домакините Матю Раян, Сити приложи още по-силен натиск след почивката. Така се стигна до 70-ата минута, когато гостите организираха много добра атака и Агуеро прониза стража на “чайките” за 1:0. След 300 секунди Сити ликуваше за втори път, след като отново Агуеро пое атака за тима и се стигна до центриране, при което Люис Дънк с глава си вкара автогол. До края на мача “гражданите” контролираха развоя на събитията и резонно започнаха сезона с три точки.

В следващия кръг на 21 август, понеделник, Манчестър Сити е домакин на Евъртън, а Брайтън гостува на Лестър.

Може да прогнозирате и да залагате на избрани от вас букмейкъри.